Wszystkie osoby uczęszczające do Warsztatu Terapii Zajęciowej objęte są programem rehabilitacji medycznej. Zadaniem rehabilitacji jest kompleksowe usprawnianie naszych podopiecznych i przygotowanie ich do możliwie jak najpełniejszego uczestnictwa w życiu społecznym poprzez uzyskanie jak największej sprawności i samodzielności.

Tok zajęć prowadzonych na sali rehabilitacyjnej dostosowany jest indywidualnie do sprawności fizycznej osoby niepełnosprawnej. Uczestniczy biorą udział w gimnastyce grupowej, zabawach i grach ruchowych pozwalających na wygaszanie negatywnych emocji oraz odprężenie od zajęć tematycznych.

Placówka dysponuje bogatym zapleczem sprzętu rehabilitacyjnego dostępnym dla uczestników. Osoby z dysfunkcjami narządu ruchu mają możliwość ćwiczeń na podwieszkach w uniwersalnym gabinecie usprawniania leczniczego. Oprócz rehabilitacji stacjonarnej uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej mają organizowane wyjazdy na basen, które stanowią dodatkowe wypełnienie programu zajęć. Umiejętności zdobyte podczas zajęć pozwalają uczestnikom rywalizować i zdobywać medale na zawodach sportowych.
 

1 procent

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rymanowie
jako organizacja pożytku publicznego zwraca się do Państwa z uprzejmą prośbą o przekazanie
1% podatku należnego

Aktualności

Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej 19.06.2019r. odbył się Dzień Godności...

Jubileusz 20-lecia PSONI w Rymanowie W dniu 16.05.2019r. odbył się w Jasiu...

Bal charytatywny Grupy Nowy Styl 19 stycznia 2019r. na hali MOSiR w Krośnie...

Praktyki zawodowe w rymanowskiej Bibliotece Praktyki zawodowe w roku 2019...

Andrzejki 2018 Jak co roku kilka zaprzyjaźnionych Warsztatów Terapii...

Galeria zdjęć